Uciążliwe owady

http://www.marmite.eu/pl/

Owady, chociaż w zdecydowanej większości są niewielkimi i niegroźnymi stworzeniami, potrafią uprzykrzyć nam życie. Ludzie od wieków starają się chronić przed nimi – już w antyku stosowano pierwsze moskitiery.

Oczywiście, współcześnie produkowane moskitiery są dużo bardziej szczelne od swoich poprzedniczek sprzed wieków. Obecnie mamy do dyspozycji nowoczesne materiały, które są nie tylko bardzo szczelne, ale również wytrzymałe na urazy mechaniczne. Takie instalacje znaleźć możemy głównie na wsiach, gdzie więcej jest komarów, much i innych insektów. Również w bezpośrednim sąsiedztwie wody takie rozwiązania są przydatne.

W naszym klimacie komary i muchy raczej nie roznoszą chorób. Kontakt z nimi nigdy nie jest jednak przyjemny. Kiedy w okolicy krążą całe chmary insektów, to warto korzystać z moskitier, żeby móc w ciepłe letnie wieczory spokojnie otwierać okna. W tropikach korzystanie z moskitier jest właściwie konieczne. Tam owady są zdecydowanie groźniejsze, no i jest ich dużo więcej ze względu na klimat.