Żaluzja budowlana zewnętrzna

krzesła poznań

Najczęściej spotykanymi żaluzjami są żaluzje wewnętrze. Ten wariant jest prosty w montażu, a także bardziej odporny na zabrudzenia. Dostępne są jednak również żaluzje zewnętrzne, czyli znajdujące się od strony elewacji.

Ostatnimi czasy modne stały się lampy wpuszczane sopot odnotował ich ogromną sprzedaż Zyskujące na popularności umywalki podwójne sopot są ciekawą alternatywą

Żaluzja budowlana zewnętrza może spełniać dwie funkcje. Pierwsza z nich jest taka sama, jak w przypadków żaluzji wewnętrznych – mają one pozwalać na dozowanie nasłonecznienia wnętrz. Drugą funkcją omawianego wariantu jest ochrona przeciw włamaniom. Żaluzja budowlana zewnętrzna zbudowana jest z połączonych ze sobą listewek, które tworzą pancerz (zwany również kurtyną). Wsunięty jest on w prowadnice znajdujące się po bokach otworu okiennego (ewentualnie drzwi).Żaluzję zwija się na wał zamontowany na górze otworu. Listewki wykorzystywane w tej konstrukcji najczęściej są zbudowane z blachy aluminiowej wypełnionej pianką poliuretanową, wielokomorowego PCV, stali czy też drewna. W listewkach mogą znajdować się specjalne otwory wentylacyjne, które można otworzyć, kiedy lekko podciągnie się pancerz żaluzji.