Żaluzje do sklepu

Kiedy wybieramy żaluzje do naszego mieszkania, to kierujemy się głównie względami natury estetycznej, chociaż oczywiście dobrze by również było, żeby ich obsługa oraz czyszczenie były stosunkowo proste. Nieco inaczej powinniśmy jednak dobierać żaluzje do sklepu.

W większości przypadków sklepy znajdują się na parterze. Lokalizuje się je w takich miejscach, żeby klienci mieli do nich swobodny dostęp. Niestety, niski pułap może również ułatwić wtargnięcie do sklepu złodziejom lub też zniszczenie go przez wandali. Żeby się przed nimi skutecznie chronić, możemy zdecydować się na żaluzje zewnętrzne. Chodzi tutaj o bardzo solidną konstrukcję, której nie przebije się raczej kamieniem czy butelką. Po bokach okien oraz  drzwi wewnętrzne radom
znajdują się specjalne prowadnice, po których przesuwają się grube i wykonane z trwałych materiałów listewki. Zbierane są one w górnej części instalacji, w specjalnym pojemniku, który może mieć różny charakter.

Omawiany wariant żaluzji nie jest może najtańszy i najładniejszy, jednak może znacznie poprawić bezpieczeństwo naszego lokalu.